•  

Povlaky

TiCN

Multivrstvový povlak Eifeler TiCN (titán karbo nitrid)

Eifeler povlak TiCN je špeciálne navrhnutý povlak s komplexnou multivrstvovou štruktúrov vyrábaný oblúkovou technológiou (Arc Technology). Povlak TiCN si udržuje vysokú húževnatosť a odolnosť voči opotrebeniu aj napriek svojej vysokej tvrdosti. Tieto vlastnosti sú absolútne nevyhnutné pre veľké množstvo aplikácií akou je napr. prerušovaný rez, kde vznikajú nízke teploty na reznej hrane. Použite TiCN povlakov prináša výrazne zvýšenie životnosti v porovnaní so štandardným povlakom TiN. Pri činnostiach tvárnenia TiCN povlaky výrazne redukujú opotrebenie a problémy s nalepovaním materiálu, napr. u tvárnenia nerezových ocelí.

Aplikácia TiCN

Obrábanie 
Vynikajúci na frézovanie, sústruženie, vŕtanie a rezné nástroje na opracovanie vysoko a nízko legovaných ocelí. Vysoký rezný výkon tam, kde na reznej hrane vznikajú nižšie teploty počas obrábania. Vhodný pre obrábanie ťažko obrobiteľných oceľových zliatin. 

Tvárnenie 
Vhodný pre ťahanie, razenie, strihanie a iné rázové práce pre vysoko a nízko legované ocele. Vynikajúca širokospektrálna oblasť aplikácie pre tvárnenie kovov a iných neželezných materiálov za studena. 

Vlastnosti povlaku

  • Vysoká tvrdosť
  • Dobrá adhézia
  • Dobrá odolnosť proti opotrebeniu
  • Zvýšená húževnatosť
  • Nízky koeficient trenia
  • Vysoká termálna konduktivita
Tvrdosť  3500 +/-500HV
Max.pracovná teplota  400°C / 750°F
Koeficient trenia voči oceli 0,15
Hrúbka povlaku 1 - 4 µm
Farba modro sivá (opcia:antracitová) 

Proces povlakovania

Povlaky TiCN sú vyrábané výhradne na PVD technológii Eifeler, čo umožňuje aplikovať povlaky na substráty akými sú nástrojové ocele, HSS, tvrdokovy a mnoho ďalších materiálov pri teplotách nižších ako 450°C.

Povlaky / TiCN
Povlaky / TiCN